Wybór haka holowniczego – kluczowe kwestie

Dobrze dobrany hak holowniczy, zawsze musi mieć homologację na Europę – e/E. Certyfikaty innego typu są drugorzędne, nie dają bowiem jakościowych gwarancji co do haka. Oferta naszego sklepu to szeroki zakres haków od wielu producentów. Masz u nas gwarancję wyboru solidnych produktów.

W DobreHaki.pl doskonale znamy rynek. Często zdarza się, że haki są podróbkami bez homologacji. Dziś podpowiemy Ci jakie kwestie są najważniejsze przy wyborze haka. Są cztery rzeczy, które na pewno pozwolą dobrać Ci idealnie dopasowane rozwiązanie.

najjlepszy-hak-holowniczy-wypinany-pionowo-autohak-sKto jest producentem?

Chodzi tu o markę. Jeśli jest niewiadomego pochodzenia, trzeba dać sobie spokój. Bezpieczeństwo i spełnianie norm są tu kluczowe. Jeśli w opisie haka brak informacji o produkcji – zapomnij o takim zakupie. Trzeba stawiać na marki sprawdzone. Steinhof,Westfalia czy inne dostępne na http://dobrehaki.pl – to będzie przemyślany i bezpieczny wybór.

E jak homologacja

W przypadku haków holowniczych to kolejny ważny aspekt. Oznaczenie homologacji symbolem E lub e. Teraz hak musi być bardzo konkretnie dopasowany do auta. Duże E wydaje się w oparciu o hak-holowniczy-autohak-kula-wypinana-verticalRegulamin nr 55 EKG ONZ. Małe e z kolei, dotyczy dyrektywy 94/20 UE. Małe „e” nie jest już nadawane,jednak wciąż ma ważność. Przy dzisiejszej homologacji haka jest też numeracja. Na przykład – dla Polski będzie to E20, dla Niemiec 1, dla hiszpańskich – 9. wszystkie te oznaczenia mają równoważny charakter.

System kuli

Mamy trzy rodzaje kul w hakach – stałe, wypinane lub odkręcane, na śruby. Najczęściej są wybierane te wypinane, ponieważ proces demontażu nie wymaga tu dodatkowych narzędzi. W naszej firmie również rekomendujemy takie rozwiązanie. Haki z kulą stałą wychodzą już z produkcji,stają się pewnego rodzaju przeżytkiem.

hak-holowniczy-autohak-kula-wypinana-automatRzetelny sprzedawca

Zawsze trzeba dobrze przemyśleć miejsce, w którym kupujemy hak. Często ludzie sugerują się najniższą ceną, a i tak dochodzi do tego kwestia wysyłki. Potem – montaż – samodzielna szarpanina albo angażowanie mechanika – kolejny koszt. Trzeba wybierać rozwiązania z bezpiecznych źródeł bo pozorna oszczędność może narazić nas na poważne straty oraz uszkodzenia w obszarze funkcjonowania elektroniki w naszym aucie. Ryzyko niewskazane, lepiej stawiać na doświadczonych profesjonalistów.

Jeśli chcesz znaleźć dla siebie hak, wejdź na http://dobrehaki.pl. U nas ręczymy za jakość i zgodność z obowiązującymi dla tych elementów wymaganiami. Chętnie podpowiemy i doradzimy, co na pewno będzie dla Ciebie potem ogromną korzyścią. Zapraszamy do kontaktu i zakupów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
O Bartosz Kaczmarski 74 artykuły
Bartosz Kaczmarski - autor bloga Firmowy.com.pl. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunkach ekonomia przedsiębiorstwa oraz finanse i polityka przedsiębiorstwa. Pasjonat ekonomii, przedsiębiorczości oraz wspinaczki górskiej. Na co dzień właściciel własnej firmy.