Mokra karma dla psa – niezbędny element diety czworonoga

Mokra karma dla psa – niezbędny element diety czworonoga

Wielu właścicieli psiaków zastanawia się, jak dobrze zbilansować dietę swojego zwierzaka. Co powinno się w niej znaleźć, by czworonożny przyjaciel dobrze się rozwijał, miał dużo energii i cieszył się długimi latami w zdrowiu? To pytanie, na które znamy odpowiedź. Jeśli zależy Ci na tym, by Twój pies jadł zdrowe, naturalne i pełnowartościowe pokarmy, zachęcamy Cię do lektury naszego artykułu. Dowiesz się, jak efektywnie skomponować jadłospis swojego zwierzaka.

Co powinna zawierać karma dla psa?

Mokra karma to niezbędny składnik diety psa. Wraz z karmą suchą oraz przysmakami tworzy kompleksowy zestaw, który polubi Twój pupil. Co powinna zawierać dobrej jakości karma? Otóż przede wszystkim musimy być bogata w składniki odżywcze, takie jak:

  • białka – jest to podstawowy składnik komórek działa, bierze udział w procesach metabolicznych,
  • tłuszcze – są źródłem energii i pomagają przyswajać witaminy oraz minerały,
  • węglowodany – jest to dodatkowe, a przy tym niezbędne źródło energii.

Właśnie dlatego w mokrej karmie powinno się znaleźć przede wszystkim mięso. Im większy jego udział w składzie produktu, tym lepiej, ponieważ to w głównej mierze właśnie ono dostarcza psiakowi niezbędnego białka i tłuszczy. Ważnymi składnikami są także oleje rybie i oleje roślinne, które dostarczają psu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (omega-3 i omega-6). One z kolei wspierają rozwój i wzrost zwierzaków, a przy tym również wspomagają pracę mózgu oraz układu nerwowego. W składzie mokrej karmy nie może również zabraknąć dodatku warzyw lub owoców. Dlaczego jest to tak ważne? Są one źródłem wielu składników odżywczych, których nie dostarcza mięso. Może to być dodatek marchewki, ziemniaka, gruszki czy cukinii. Karmy z podobnym składem znajdziesz na: https://titanumgrey.pl/.

Co powinna zawierać karma dla psa?

Na co zwrócić uwagę wybierając mokrą karmę dla psów?

Istnieje kilka bardzo ważnych czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania karmy dla psów. Chodzi przede wszystkim o wiek, masę, wielkość, tryb życia oraz rasę psiaka. Każdy z tych aspektów ma wpływ na zapotrzebowanie czworonoga na konkretne składniki odżywcze oraz produkty, które powinny się znaleźć w jego jadłospisie. Szczeniaki i małe pieski będą potrzebowały bowiem zupełnie innych składników niż duże i dorosłe psy, a także starsze czworonogi. W przypadku tych pierwszych skup się na wysokiej zawartości białka oraz zdrowych tłuszczy, a także na składnikach, które wspierają rozwój mózgu, kości i narządu wzroku. Jeśli zaś chodzi o dorosłe psy, najważniejszy w mokrej karmie jest dodatek kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy. Starsze psy potrzebują natomiast dawki fitoskładników oraz L-karnityny. Zajrzyj na: https://titanumgrey.pl/pl/c/Karma-mokra/24. Znajdziesz tu bogaty wybór karmy mokrej dla swojego pupila, dzięki czemu dopasujesz ją do potrzeb psiaka.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
O Bartosz Kaczmarski 74 artykuły
Bartosz Kaczmarski - autor bloga Firmowy.com.pl. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunkach ekonomia przedsiębiorstwa oraz finanse i polityka przedsiębiorstwa. Pasjonat ekonomii, przedsiębiorczości oraz wspinaczki górskiej. Na co dzień właściciel własnej firmy.