W jakich branżach wykorzystuje się opakowania styropianowe dla biznesu?

W jakich branżach wykorzystuje się opakowania styropianowe dla biznesu

Opakowania styropianowe są lekkie i praktyczne. Dzięki niewysokiej cenie i niezliczonej liczbie zastosowań są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Gdzie konkretnie się ich używa? Jakie cechy opakowań styropianowych decydują o tym, że sprawdzają się tam lepiej niż inne? 

Branża medyczna i farmaceutyczna 

Wykonane ze styropianu pojemniki i skrzynki izolacyjne, umożliwiają utrzymywanie określonej temperatury wewnątrz opakowania przez dłuższy czas. Zapewniają też odpowiednie warunki higieniczne. W transporcie leków i próbek medycznych ma to szczególnie duże znaczenie. Każdy producent styropianu w Polsce wychodzi naprzeciw tym potrzebom i oferuje opakowania styropianowe gwarantujące bezpieczny transport tego rodzaju wrażliwych materiałów. 

Branża elektroniczna 

Transport urządzeń i elementów elektronicznych również wymaga stosowania odpowiednio zaprojektowanych opakowań. Powinny być one odporne na wstrząsy, wibracje, uderzenia i wahania ciśnienia, które mogą zaszkodzić wrażliwej elektronice. Opakowania styropianowe doskonale chronią przez każdym z tych czynników. Nic zatem dziwnego, że większość producentów elektroniki wykorzystuje w transporcie swoich towarów właśnie styropian. Ponadto w branży elektronicznej i automotive świetnie sprawdzają się tace transportowe wykonane ze styropianu. Dzięki właściwościom antystatycznym chronią delikatne elementy przed działaniem ładunków elektrostatycznych. Umieszczone na taśmach produkcyjnych umożliwiają sprawny i bezpieczny transport elementów pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. 

Branża spożywcza 

Z oczywistych względów branża spożywcza musi stosować się do szczególnie rygorystycznych wymagań higienicznych, również jeśli chodzi o transport. Nie wszystkie rodzaje materiału mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Pojemniki ze styropianu to jedne z niewielu, które spełniają te wyśrubowane normy. Nie wpływają na smak i zapach jedzenia, jednocześnie umożliwiając utrzymanie pożądanej temperatury w trakcie transportu. Dotyczy to zarówno produktów, które muszą być schłodzone, jak na przykład mrożonki, jaki i tych, które powinny dojechać do klienta ciepłe, na przykład dań zamawianych na wynos. Styropian zapewnia wszystkim odpowiednie warunki transportu i gwarantuje, że dotrą do klienta w niepogorszonym stanie. 

 

Wymienione wyżej branże to tylko niektóre z gałęzi biznesu, w których opakowania styropianowe są szeroko stosowane. Dzięki uniwersalności i dostępności tego rodzaju opakowań lista ich możliwych zastosowań jest zdecydowanie dłuższa. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
O Bartosz Kaczmarski 74 artykuły
Bartosz Kaczmarski - autor bloga Firmowy.com.pl. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunkach ekonomia przedsiębiorstwa oraz finanse i polityka przedsiębiorstwa. Pasjonat ekonomii, przedsiębiorczości oraz wspinaczki górskiej. Na co dzień właściciel własnej firmy.