Google ma patent na autonomiczną ciężarówkę-paczkomat

Koncern Google opatentował koncepcję jeżdżącej samodzielnie ciężarówki, która może dostarczać do odbiorcy przesyłki bez udziału człowieka – podały wirtualnemedia.pl
Patent został zarejestrowany w amerykańskim biurze patentowym pod numerem US 9,256,852 B1.
1

W opisie opatentowanego rozwiązania zawarto koncepcję autonomicznego samochodu ciężarowego rozwożącego przesyłki. W założeniach auto miałoby podążać wyznaczoną wcześniej trasą i zatrzymywać się pod konkretnymi adresami. Oczekujący na paczkę odbiorca mógłby zabrać ją samodzielnie posługując się unikalnym numerem otrzymanym od dostawcy towaru lub jego sprzedawcy.

3Według opisu autonomiczny paczkomat Google’a zostałby wyposażony w zestaw radarów, kamer i czujników pozwalających mu na sprawne poruszanie się w ruchu ulicznym. Z kolei w razie opóźnień w dostarczeniu przesyłki samochód wysyłałby do adresata odpowiedni komunikat SMS.

 

 

 

 

Źródło: http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/wiadomosci/google-ma-patent-na-autonomiczna-ciezarowke-paczkomat,49422.html

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
O Bartosz Kaczmarski 83 artykuły
Bartosz Kaczmarski - autor bloga Firmowy.com.pl. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunkach ekonomia przedsiębiorstwa oraz finanse i polityka przedsiębiorstwa. Pasjonat ekonomii, przedsiębiorczości oraz wspinaczki górskiej. Na co dzień właściciel własnej firmy.