Jaki domofon lub videodomofon wybrać? Przegląd firm

Jaki domofon lub videodomofon wybrać Przegląd firm

Jeśli nie wiesz jaki sprzęt wybrać, zapoznaj się poniższym tekstem, w którym przedstawiamy najważniejsze funkcje najpopularniejszych domofonów i videodomofonów sprawdzonych firm!

Funkcje domofonów i videodomofonów

Domofony i videodomofony zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństwo i są pierwszą barierą przed wkroczeniem obcych osób na teren naszej posesji czy mieszkania. Możemy decydować też, czy mamy ochotę mieć niezapowiedzianych gości.

Domofony i wideodomofony posiadają jednak o wiele więcej przydatnych funkcji, niż te o których zwykle myślimy. Dziś nie tylko rozpoznamy głos czy wygląd dzwoniącej przy bramie czy do drzwi osoby, ale przede wszystkim lepiej zabezpieczymy wejście do domu. Domofony i wideodomofony wyposażone są często np. w klawiatury kodowe lub czytniki biometryczne, w łatwy sposób połączymy je także z automatyką bram.

Wybierając najlepszy dla naszego domu domofon lub wideofon powinniśmy zwrócić uwagę na jakość, funkcjonalność, ale także łatwość obsługi. Ważne by domofonem czy wideodomofonem potrafiły obsłużyć się także dzieci i osoby starsze.

Domofon czy videodomofon – co wybrać?

Na rynku jest wiele firm, oferujących domofony i videofony. Warto wybierać sprzęty znanych i sprawdzonych producentów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych przez nas domofonów i videodomofonów wartych uwagi, które w łatwy sposób zamówimy online.

Jeśli zależy nam na domofonie znanej i cenionej marki, wybierzmy sprzęt firmy BENINCA – jednej z najstarszych firm w branży automatyki do bram, która stale poszerza swój asortyment. Ciekawą propozycją domofonu jest domofon BENINCA DECT 603-BE, który w łatwy sposób połączymy z telefonem. Ten bezprzewodowy domofon pozwoli nam na odebranie wezwania w każdym miejscu w domu, a jednocześnie posłuży jako telefon domowy. Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania, oprócz połączenia kilku funkcji w jednym sprzęcie, jest brak konieczności kucia ścian i prowadzenia przewodów.

A jeśli wolimy bardziej standardowe sprzęty, zwróćmy uwagę na domofon jednorodzinny podtynkowy OR-DOM-RL-901-FOSSA marki ORNO. Ten domofon wymagać będzie od nas podtynkowego umiejscowienia oraz rozplanowania poprowadzenia przewodów. Ten domofon jest niezwykle energooszczędny, posiada wytrzymałą aluminiową obudowę i osłonę ochronną. Jest niezawodny i tani.

Gdy lubimy nowinki technologiczne, zdecydujmy się na videodomofon. Ten sprzęt posiada wiele dodatkowych funkcji – niektóre z nich pozwolą nam na odbieranie obrazu z kamery nawet na włączonym ekranie telewizora!

Jedną z popularniejszych firm produkującą wideodomofony jest francuska firma SOMFY. Warty uwagi jest wideodomofon jednorodzinny SOMFY V500 RTS, który posiada widzenie w nocy, dotykowy ekran ze spersonalizowanym interfejsem, wyposażony jest w szerokokątną kamerę i otworzymy za jego pomocą nie tylko drzwi i furtkę, ale także bramę automatyczną.

Decydując się na zakup sprzętu wybierajmy produkty najwyższej jakości. Zawsze kupujmy u sprawdzonego sprzedawcy, który udzieli nam cennych wskazówek!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
O Bartosz Kaczmarski 74 artykuły
Bartosz Kaczmarski - autor bloga Firmowy.com.pl. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunkach ekonomia przedsiębiorstwa oraz finanse i polityka przedsiębiorstwa. Pasjonat ekonomii, przedsiębiorczości oraz wspinaczki górskiej. Na co dzień właściciel własnej firmy.