Sprawdź, jak wybrać szorowarkę jednotarczową do swojej firmy

Sprawdź, jak wybrać szorowarkę jednotarczową do swojej firmy

Szorowarki jednotarczowe cieszą się coraz większą popularnością w wielu firmach i trudno się temu dziwić. Ułatwiają one pracę przy sprzątaniu i sprawiają, że możemy osiągnąć perfekcyjnie czystą podłogę w bardzo krótkim czasie. Ich zastosowanie w biurowcach i lokalach większej powierzchni sprawia, że do minimum redukujemy ilość pracowników zatrudnionych przy takiej pracy. Czym tak naprawdę są szorowarki jednotarczowe i na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Czym jest szorowarka jednotarczowa?

Szorowarka jednotarczowa to urządzenie, które służy do pielęgnacji podłóg. Jest przeważnie wyposażona w kilka padów, dzięki którym praca jest łatwa, a ostateczny efekt zapiera dech w piersiach. Dzięki niewielkim rozmiarom można ją przechowywać w każdym kantorku, a niewątpliwą zaletą tej maszyny jest też niski koszt zakupu. Wbrew pozorom praca z taką maszyną wcale nie jest trudna. Do ich obsługi praktycznie wcale nie wykorzystujemy siły fizycznej, dlatego z pracą poradzi sobie naprawdę każda osoba. Biorąc pod uwagę, z jak dużym wysiłkiem trzeba się mierzyć, ręcznie szorując podłogę, zakup takiego sprzętu to nie tylko fajny efekt, ale również spore ułatwienie dla pracowników sprzątających. Aby maszyna spełniła pokładane w niej oczekiwania, warto wybrać odpowiedni model i dopasować ją do własnych preferencji.

Na co zwracać uwagę, kupując szorowarkę jednotarczową do swojej firmy?

Wybór szorowarki jednotarczowej wbrew pozorom wcale nie jest prosty. Na rynku znaleźć można sporą różnorodność, ale większość urządzeń nie jest w stanie zaoferować pożądanej jakości. Decydując się na maszynę do profesjonalnego wykorzystania, warto postawić na solidność wykonania i szczególną uwagę zwrócić na małe nasilenie wibracji, które mogą mocno doskwierać w trakcie długotrwałej pracy. Jeśli urządzenie będzie wykorzystywane w godzinach normalnego funkcjonowania naszej firmy, powinniśmy sprawdzić natężenie hałasu, jakie generuje dany model, bo niektóre szorowarki potrafią być naprawdę głośne.

Kupując szorowarkę wybierzmy model z podwójnym zamkiem bezpieczeństwa oraz wygodnym uchwytem pozwalającym na stabilne prowadzenie maszyny w każdych warunkach. Szorowarka jednotarczowa w dużych firmach jest dość mocno eksploatowana, dlatego bez wątpienia warto postawić na któregoś z renomowanych producentów. Urządzenia takie bez trudu poradzą sobie z dużymi powierzchniami, a praca z nimi będzie prawdziwą przyjemnością. Warto pamiętać, że dobra szorowarka od znanego producenta będzie działać bezawaryjnie przez wiele lat, a to przecież w każdej firmie jest najważniejsze.

O Bartosz Kaczmarski 67 artykułów
Bartosz Kaczmarski - autor bloga Firmowy.com.pl. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunkach ekonomia przedsiębiorstwa oraz finanse i polityka przedsiębiorstwa. Pasjonat ekonomii, przedsiębiorczości oraz wspinaczki górskiej. Na co dzień właściciel własnej firmy.