Regeneracja filtrów cząstek stałych bez rozcinania!

Regeneracja filtrów cząstek stałych bez rozcinania!

Po co wycinać lub wypalać filtr cząstek stałych, skoro można go zregenerować? Hydrodynamika przepływu wody to nowatorska metoda, która czyści filtry DPF z dokładnością do nawet 99%! Z jej zalet skorzystają m.in.: samochody osobowe i ciężarowe oraz maszyny budowlane, i rolnicze. Zobaczmy, jak wygląda regeneracja filtrów cząstek stałych bez rozcinania i wypalania.

Czy regeneracja filtrów cząstek stałych jest skuteczna?

Hydrodynamika przepływu wody gwarantuje likwidację takich zanieczyszczeń z filtra, jak:

  • sadza,
  • popiół,
  • olej silnikowy,
  • płyn chłodniczy.

Co więcej, metoda jest bezpieczna dla filtra i nie powoduje żadnych uszkodzeń! Może być z powodzeniem stosowana do filtrów cząstek stałych: DPF, FAP, SCR czy KAT. Taki zabieg powoduje, że możesz oczyścić filtr w swoim pojeździe bez konieczności ingerowania w jego strukturę poprzez: wycinania, wypalanie lub rozcinanie. Ponadto czyszczenie tą metodą sprawia, że filtr zostaje przywrócony do parametrów fabrycznych! W ten sposób otrzymuje on drugie życie, a Ty oszczędzasz pieniądze na zakupie nowego.

Regeneracja filtrów DPF, FAP, SCR lub KAT metodą hydrodynamiki

Pierwszym krokiem do przeprowadzenia regeneracji filtrów cząstek stałych metodą hydrodynamiki jest zdementowanie filtra i sprawdzenia go pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Jeśli jego stan jest dobry, przechodzi się do badania przeciwciśnienia i prędkości przepływu powietrza.

Mocno zanieczyszczone filtry umieszcza się także w kąpieli rozmiękczającej, skąd trafiają do urządzenia, które zamyka wszystkie otwory filtra. Na tym etapie filtr jest poddany czyszczeniu poprzez sprężone powietrze, a potem wlewa się do niego ciepłą wodę pod dużym ciśnieniem. Następnie filtr jest odwracany, aby cała procedura powtórzyła się na jego drugiej stronie. Na końcu następuje suszenie i chłodzenie.

Celem całego zabiegu jest wypłukanie wszystkich zabrudzeń z filtra. Po jego zakończeniu filtr cząstek stałych jest ponownie poddany testom przeciwciśnienia i przepływu powietrza, które sprawdzają jego stan po czyszczeniu.

Regeneracja filtra jest tańsza niż zakup nowego. Właśnie dlatego w Power DPF rekomendujemy regularne czyszczenia, które nie tylko przedłużają życie filtra i całego pojazdu, ale również oszczędzają mnóstwo gotówki i pozwalają uniknąć problemów podczas przeglądu auta lub kontroli drogowej!

Dlaczego warto czyścić filtr cząstek stałych?

Czyszczenie filtrów cząstek stałych metodą hydrodynamiczną charakteryzuje się:

  • bezpieczeństwem dla powłoki katalitycznej filtra,
  • brakiem konieczności wymiany oleju silnikowego,
  • skutecznym usuwaniem nawet 99% brudu,
  • czasem czyszczenia oscylującym wokół 30 minut,
  • brakiem konieczności demontażu czujników w filtrach,
  • nieobciążaniem silnika i układu wydechowego.

Oprócz tego warto pamiętać, że w przypadku czyszczenia filtra cząstek stałych metodą hydrodynamiki , nie zachodzi konieczność rozcinania i wypalania filtra!

Regeneracja filtrów DPF bez rozcinania!

W Power DPF nie tylko regenerujemy filtry bez rozcinania w skuteczny sposób, ale również odbieramy zdemontowane filtry pod wskazanym przez Ciebie adresem. W rezultacie zapewniamy kompleksową pomoc, dzięki której Twoje pojazdy: zarówno samochody osobowe, jak i ciężkie maszyny przemysłowe uzyskają nowe, lepsze życie. Nie czekaj, aż będzie za późno. Umów się na regenerację filtrów DPF jeszcze dziś!

O Bartosz Kaczmarski 67 artykułów
Bartosz Kaczmarski - autor bloga Firmowy.com.pl. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunkach ekonomia przedsiębiorstwa oraz finanse i polityka przedsiębiorstwa. Pasjonat ekonomii, przedsiębiorczości oraz wspinaczki górskiej. Na co dzień właściciel własnej firmy.