Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych – na czym polegają?

wygodnepozyczki

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych to często jedyna szansa na uzyskanie wsparcia finansowego. Mogą ją otrzymać nawet osoby z negatywną historią kredytową. Dowiedzcie się wszystkiego na jej temat.

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych to wsparcie finansowe udzielane osobom posiadającym niską punktację w bik lub negatywne wpisy w krd. Przy takiej historii kredytowej bardzo ciężko uzyskać kredyt w banku, nawet w niskiej kwocie. Bank zawsze sprawdza potencjalnego kredytobiorcę pod kątem jego wcześniejszej historii kredytowej, dodatkowo wymaga przekazania zaświadczenia o stałym zatrudnieniu i dochodach. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób szuka alternatywnych źródeł finansowania. W końcu zdarzają się sytuacje, w których pilnie potrzebujemy gotówki na jakiś cel, a figurujemy w rejestrze zadłużonych. W takich sytuacjach wyjściem może być złożenie wniosku o pożyczkę pozabankową dla zadłużonych.

Czym jest pożyczka pozabankowa dla zadłużonych?

Na czym polega ten typ pożyczki? Jest to forma kredytu udzielana przez instytucje pozabankowe. Te firmy zazwyczaj nie wymagają zaświadczenia o dochodach, a pożyczki nie uzależniają od historii kredytowej wnioskodawcy. Pożyczka dla zadłużonych udzielana jest także firmom z zajęciem komorniczym. Czy wobec tego pożyczkodawcy w ogóle opłaca się udzielanie pożyczek osobom zadłużonym? Zdecydowanie tak. Jest wiele osób, które swoje wolne środki chcą zainwestować, a udzielanie pożyczek jest właśnie formą inwestycji. Świadczenie ma tu formę dwustronnej umowy, w której strony ustalają kwotę udzielanej pożyczki, warunki oraz termin jej spłaty.

Pożyczka dla zadłużonych może przysługiwać osobie samodzielnej, firmie, a także osobie z gwarantem (tzw. pożyczka z żyrantem). Są różne formy zabezpieczenia, które stanowią dla pożyczkodawcy podstawę do udzielenia bezpiecznej pożyczki. Poza pożyczką z gwarantem dla zadłużonych, możliwe jest także ustanowienie zastawu (np. pod nieruchomość) oraz pożyczka pod weksel.

Pożyczkę pozabankową dla zadłużonych najszybciej jest uzyskać przez internet. Na przykład na stronie https://wygodnepozyczki.pl/ udostępniony jest symulator, który obliczy nam kwotę do spłacenia w zależności od wybranej wartości pożyczki oraz terminu spłat. Warto wiedzieć, ze pożyczki pozabankowe umożliwiają bardzo elastyczne warunki spłat, w tym pożyczki pozabankowe dla zadłużonych długoterminowe oraz pożyczki dla zadłużonych na raty.

Jak wyglądają formalności?

Pożyczki pozabankowe zazwyczaj nie wymagają tony dokumentacji. Wystarczy wypełniony wniosek online, a odpowiedź o przyznaniu pożyczki przychodzi bardzo szybko. Daje to duży komfort jeśli chodzi o cały proces ubiegania się o wsparcie finansowe oraz czas, aby uważnie zapoznać się z umową. Ponadto nawet mając negatywną historię kredytową można liczyć na pozytywną weryfikację, pamiętając, że pożyczkodawca może poprosić nas o dodatkowe zabezpieczenie np. w postaci zastawu.

 

O Bartosz Kaczmarski 63 artykuły
Bartosz Kaczmarski - autor bloga Firmowy.com.pl. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunkach ekonomia przedsiębiorstwa oraz finanse i polityka przedsiębiorstwa. Pasjonat ekonomii, przedsiębiorczości oraz wspinaczki górskiej. Na co dzień właściciel własnej firmy.