Czy kawa w biurze wpływa na efektywność pracowników?

czy kawa w biurze wplywa na efektywnosc pracownikow

To właśnie od kawy większość z nas zaczyna swój dzień w pracy. Kofeina dostarcza nam energii i uaktywnia w mózgu dopaminę, serotoninę oraz endorfiny, czyli hormony szczęścia. Z kawą łatwiej przejść do codziennych obowiązków. Bez niej trudno zaś o efektywność i zapał do pracy. Właśnie dlatego nie powinno zabraknąć jej w żadnym miejscu pracy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kawy do biura? Podpowiadamy!

Kawa do biura w Warszawie

Powodzenie firmy zależy od pracowników. To jasne! W jaki więc sposób zadbać o nich, by nie tylko pracowali efektywnie, ale jeszcze czerpali ze swojej pracy radość? Jednym z podstawowych elementów employer brandingu jest dzisiaj kawa. Warto iść śladem przedsiębiorców ze stolicy, bowiem kawa do biura w Warszawie to już standard. Choć dla wielu osób wciąż może wydawać się to swego rodzaju ekstrawagancję, dobry ekspres do kawy i jakościowe ziarna mają ogromne znaczenie dla pracowników.

Dobra kawa wpływa na wizerunek pracodawcy

Każdy pracodawca powinien mieć świadomość, że jednym z najbardziej pożądanych gorących napojów w biurze jest właśnie dobrej jakości, aromatyczna kawa. Jednocześnie jest to jeden z tych oczywistych benefitów, który spodziewamy się zastać w nowym miejscu pracy. Jeśli szef oferuje swoim pracownikom dobrą kawę z ekspresu, zyskuje w ich oczach i niewątpliwie wpływa to pozytywnie na jego wizerunek. Jak pokazują badania, coraz rzadziej sięgamy po kawę rozpuszczalną, a w jej miejsce wybieramy bardziej wyszukane napoje, takie jak latte, macchiato czy cappuccino. Taki biurowy barista będzie więc zbawieniem dla każdego pracownika!

Choć dla pracodawcy inwestycja w dobry ekspres automatyczny do biura, a także jakościowe ziarna jest bez wątpienia niemałą inwestycją, zdecydowanie warto zdecydować się na taki wydatek. Kawa nie tylko dodaje energii, ale również pozytywnie wpływa na atmosferę w pracy, mobilizuje pracowników oraz zwiększa wydajność, a dodatkowo poprawia krążenie krwi, dzięki czemu organizm jest dotleniony i zdolny do pracy. Tyle cudownych właściwości w jednym kubku kawy! A więc odpowiedź na pytanie „czy warto?” nasuwa się sama i brzmi: oczywiście!

Wynajem profesjonalnych ekspresów do kawy

Jednym z rozwiązań, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorców jest wynajem profesjonalnych ekspresów do kawy. To świetna opcja z wielu powodów. Przede wszystkim wypożyczenie takiej maszyny jest znacznie tańsze niż zakup nowej. Miesięczny koszt wynajmu ekspresu nie obciąża tak mocno budżetu firmy, co jednorazowa dość znacząca inwestycja w dobrej jakości urządzenie. Takie ekspresy brane w dzierżawę to zawsze bardzo nowoczesne urządzenia, które pozwolą wszystkim pracownikom cieszyć się znakomitą jakością kawy.

Co więcej, wynajmując ekspres do kawy można zapomnieć o kosztach serwisowania, ponieważ są one wliczone w cenę wypożyczenia. Zatem w przypadku, gdy sprzęt przestanie działać, nie trzeba obawiać się, co dalej. Wystarczy jeden telefon, a serwisant przyjedzie, by naprawić usterkę. Specjalista, który współpracuje z firmą dzierżawiącą ekspres najlepiej zna się na danym sprzęcie i często wykonuje naprawy od ręki.

O Bartosz Kaczmarski 67 artykułów
Bartosz Kaczmarski - autor bloga Firmowy.com.pl. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunkach ekonomia przedsiębiorstwa oraz finanse i polityka przedsiębiorstwa. Pasjonat ekonomii, przedsiębiorczości oraz wspinaczki górskiej. Na co dzień właściciel własnej firmy.